W czasie trwania pikniku nasza OSP przygotowała szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem naszego „Stefana” – specjalnego fantoma do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Stanowisko z fantomem cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku.
Każdy mógł spróbować swoich sił i sprawdzić czy jego wiedza z udzielania pierwszej pomocy jest wystarczająca.

Około godziny 16:15 do Masłomiącej przybył samochód – drabina.
Nasi strażacy wykonali linię zasilającą do tzw. „suchego pionu” i zademonstrowaliśmy podawanie wody ze stanowiska na wysokości.

Po tym krótkim pokazie uczestnicy festynu mogli podziwiać okolicę z wysokości, dzięki przejażdżkom widokowym w koszu drabiny.

Około godziny 17:20 rozpoczął się kolejny punkt pikniku – mecz piłkarski pomiędzy mieszkańcami Masłomiącej, a OSP Więcławice.

Początek spotkania ułożył się dla naszej drużyny nie najlepiej: Gospodarze byli skuteczniejsi i lepiej wykorzystywali swoje sytuacje, czego efektem było prowadzenie do przerwy 3:0. W czasie przerwy została omówiona strategia na drugą połowę (wolniej tracić bramki). Po gwizdku sędziego ruszyliśmy do odrabiania strat. Nasze ataki były coraz groźniejsze, ale niestety bramkarz gospodarzy (zdrajca z Więcławic! ) był tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji. Po zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla gospodarzy. Bramki dla OSP Więcławice zdobyli: Łukasz Grudnik (2 bramki), oraz Tomasz Janeczek (1 bramka).
Druh Tomasz Janeczek został wybrany również na najlepszego zawodnika OSP Więcławice.

Nie udał się rewanż za porażkę w ubiegłym roku, natomiast jedno jest pewne: W KOŃCU SIĘ ODEGRAMY!

Dziękujemy Pani Kamili Dębniak za obsługę fotograficzną imprezy.