Pożar w Pielgrzymowicach

W niedzielę 12.12.2010r, o godzinie 19:10 otrzymaliśmy wezwanie do pożaru piwnicy w domu jednorodzinnym, w miejscowości Pielgrzymowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, w rozpoznaniu ustalono, że zapaleniu (prawdopodobnie na skutek wysokiej temperatury od pieca CO) uległo drewno opałowe, składowane w sąsiedztwie pieca. Nasze działania polegały na usunięciu części składowanego drewna, na zewnątrz pomieszczenia, oraz otwarciu i przewietrzeniu pomieszczeń piwnicy. Nasze działania były ułatwione, na skutek wzorowego zachowania się właściciela domu, który przed naszym przybyciem wydobył z piwnicy butlę z gazem propan-butan, oraz podjął skuteczną próbę ugaszenia pożaru, za pomocą gaśnicy samochodowej, oraz śniegu. W skutek jego działań pożar został stłumiony w zarodku i nie miał możliwości rozprzestrzenić się na pozostałą cześć pomieszczenia. Oprócz naszej jednostki na miejsce przybyli kolejno nasi koledzy: OSP Raciborowice, JRG7, oraz OSP Michałowice. Pomieszczenia w domu zostały przewietrzone za pomocą spalinowego wentylatora, a nasze działania zakończyliśmy o godzinie 20:00. W akcji brało udział sześć osób z obsady naszego GBA RT, oraz czterech członków MDP, którzy mieszkając w pobliżu, przybyli na pomoc.