Pożar poddasza w Masłomiącej

W środę 7 grudnia 2011r o godzinie 8:35 Stanowisko Kierowania wezwało nas do pożaru poddasza w miejscowości Masłomiąca. Po dojeździe na miejsce akcji, otrzymaliśmy polecenie od dowódcy, aby zasilić wodą samochody z JRG7, które jako pierwsze przybyły do zdarzenia. Zaraz za nami do akcji włączyli się strażacy z OSP Raciborowice, oraz OSP Książniczki, które również dostarczały wodę, poprzez dowożenie. Pożar był bardzo trudny do opanowania między innymi ze względu na zalegające na poddaszu bale słomy – które były wykorzystywane jako izolacja cieplna. Ponieważ panowało silne zadymienie, niezbędne do dalszych działań stało się użycie sprzętu ochrony dróg oddechowych. Nasi druhowie na zmianę ze strażakami z JRG7 wchodzili w strefę zadymienia i usuwali palącą się słomę przez okna na zewnątrz, gdzie strażak za pomocą linii gaśniczej dogaszał i przelewał tlące się fragmenty. W celu poprawy widoczności, do akcji wykorzystano wentylator oddymiający.
Po kilku godzinach, pożar został ostatecznie ugaszony, powrót do remizy – godzina 14:35.
W akcji brało udział łącznie 10 naszych strażaków, (kilku dotarło na miejsce w czasie prowadzonej akcji).

Pozostałe siły i środki:
Dwa zastępy gaśnicze z JRG7, OSP Raciborowice, OSP Książniczki, samochód ze sprzętem oddechowym z JRG5, zastępca dowódcy JRG7, oraz oficer operacyjny z Komendy Miejskiej.