Powalone drzewo na jezdni w Sieborowicach

W czwartek 5 stycznia o godzinie 12:45 zostaliśmy wezwani do powalonego drzewa na jezdni w miejscowości Sieborowice. Po przybyciu na miejsce zastępu GBA RT w rozpoznaniu stwierdzono że drzewo które zostało wyrwane wraz z korzeniami przez silny wiatr, uniemożliwia przejazd samochodom z Pielgrzymowic w stronę Sieborowic. Obecny na miejscu patrol Policji zabezpieczył miejsce akcji, a my za pomocą pilarki mechanicznej usunęliśmy zwalone drzewo. W tym czasie rozpoznaliśmy również że dwa kolejne drzewa zaczynają się niebezpiecznie nachylać w kierunku jezdni (i naszego STAR-a!). Wobec tego faktu nasz pojazd został przestawiony, zagrażające drzewa wycięto, a jezdnię posprzątano z pozostałości połamanych gałęzi, oraz trocin.
Po udrożnieniu przejazdu działania zakończono – powrót do remizy godzina 13:17.
W akcji brało udział czterech strażaków.