OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Podsumowanie Między-Gminnych zawodów OSP w Zielonkach

W niedzielę 11 września udaliśmy się do gminy Zielonki na zawody jednostek Gminy Michałowice, oraz Zielonek.

Do konkurencji pożarniczych zgłosiliśmy drużyny w trzech kategoriach: Seniorzy, MDP Chłopięca, oraz Dziewczęca.
Zawody przebiegały bardzo sprawnie, a drużyny które startowały prezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania. Warto zaznaczyć tutaj sprawę udziału w zawodach ekip Seniorów z Woli Więcławskiej, którzy startowali  po kilku letniej przerwie, oraz debiutancki start Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Zagórzyce.
Po konkurencji sztafety pożarniczej Seniorzy z naszej jednostki zajmowali trzecie miejsce, chłopięca MDP pierwsze, a nasze dziewczyny po dramatycznej walce ulegały koleżanką z gminy Zielonki. Gdy zakończone zostały starty wszystkich drużyn w sztafecie przystąpiono do ćwiczeń bojowych. W czasie startu naszej drużyny seniorów zaliczyliśmy błąd na odcinku rozdzielacza, co skutkowało ukończeniem udziału w zawodach na piątym miejscu, natomiast w kategorii dziewcząt, nasze młode strażaczki pokazały prawdziwą klasę: ćwiczenie zostało wykonane bezbłędnie, w bardzo dobrym czasie 44 sekund, co skutkowało dużą różnicą w stosunku do konkurentek na sąsiednim torze! Zabrakło niewiele czasu, aby wygrać w klasyfikacji generalnej, ale zdecydowana wygrana w bojówce w pełni zrekompensowała niezbyt udany start w sztafecie.

Na zakończenie zawodów przyszła pora na utrzymanie pierwszej pozycji w kategorii Chłopięcej. Przewaga kilku sekund nad drugą ekipą z MDP Książniczki wydawała się dobrym zapasem do klasyfikacji generalnej. Niestety mimo wspaniałej postawy naszych młodzieżowców i wzorowego wykonania bojówki, spadliśmy na drugie miejsce w klasyfikacji. Naszą piętą Achillesa okazała się motopompa PO5, którą od lat planowaliśmy wycofać ze służby. Wobec zmodyfikowanej pompy konkurencji, czas zassania wody ze zbiornika był dramatycznie długi i niestety, cały trud włożony w przygotowania nie mógł wystarczyć na zajęcia pierwszego miejsca.

Bynajmniej doświadczenie zdobyte przez nasze ekipy stale się powiększa i miejmy nadzieję, że już w kolejnych zawodach wszystko przebiegnie na tyle dobrze, że będziemy mogli nawiązać równą walkę z konkurencją.Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra