Piknik rodzinny w Zdzięsławicach

W odpowiedzi na zaproszenie Sołectwa Zdzięsławice nasza OSP uczestniczyła w dniu 23 września 2012 w pierwszym pikniku rodzinnym organizowanym w tej miejscowości.
Głównym punktem Pikniku był mecz pomiędzy drużynami Zdzięsławic, oraz Masłomiącej. Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się przyjezdni – wygrywając 10:4. Nasza jednostka zaprezentowała wyposażenie znajdujące się na GBA Rt, oraz zorganizowane zostało krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, połączone z pokazem obsługi Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zebrani mogli przećwiczyć prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) na naszym „Stefanie”, czyli fantomie treningowym. Impreza przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a mieszkańcy uraczyli nas pysznymi kiełbaskami i stekami.
Dziękujemy za gościnę i gratulujemy organizacji!