Dzień strażaka w Kościele Św. Jakuba Apostoła

W dniu 5 maja 2012 roku w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach odbyła się uroczysta msza święta z okazji obchodzonego w dniu 4 maja Dnia Strażaka. Mszę świętą odprawiał ks. Proboszcz Ryszard Honkisz. W czasie kazania ksiądz Jan Majewski wygłosił kazanie o „gorących sercach” strażaków, które wywołało duże zainteresowanie wśród zebranych druhów.

Po nabożeństwie w kierunku cmentarza przemaszerowała procesja, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy uroczystości. Na cmentarzu uczczono minutą ciszy pamięć druhów których już nie ma wśród nas, złożona została wiązanka pod pamiątkową tablicą, a orkistra Hejnał odegrała marsza „Łzy matki”. Po powrocie do remizy druhowie z jednostek OSP z Książniczek, Więcławic, Woli Więcławskiej, oraz Zagórzyc integrowali się wspominając swoją działalność w strukturach OSP.