Działania w Masłomiącej – dzień drugi

W poniedziałek 11 czerwca 2012 roku zostaliśmy poproszeni o interwencję przy zwisających konarach drzew, przy stawach w Masłomiącej.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że nadłamana gałąź zagraża kapliczce, a kilka mniejszych gałęzi uszkodziło daszek nad statuetką. Ze względu na znaczną wysokość drzewa wezwaliśmy na pomoc drabinę SCD-37 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7. Po przybyciu na miejsce operator drabiny wraz z naszym druhem przystąpili do usuwania zagrażających gałęzi. Po półtoragodzinnej pracy drabina została przestawiona w okolicę przystanku autobusowego (w kierunku Więcławic). Droga na odcinku stu metrów została zablokowana, a nasi strażacy kierowali samochody objazdem koło stawów.Po zakończeniu prac na wysokości drabina wróciła do koszar, a nasz zastęp dokończył usuwanie obciętych konarów.
W akcji brał udział zastęp GLM Ford Transit w sile sześciu osób. Działania trwały od 10:30 do 13:20.