Ćwiczenia w domu dziecka Sieborowice

W piątek 9.07.2010r w domu dziecka w Sieborowicach odbyły się ćwiczenia taktyczno – bojowe z udziałem wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, oraz zastępów z Krakowskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej numer 7. Przebieg manewrów: O godzinie 15:00 w stołówce w przyziemiu domu dziecka wybuchł pożar. Pracownik za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego podjął próbę gaszenia pożaru, która okazała się nieskuteczna. W wyniku rozprzestrzeniającego się pożaru powstało bardzo silne zadymienie, które błyskawicznie odcięło drogę ewakuacji osobom znajdującym się w obiekcie. Na miejsce pożaru (ćwiczeń) jako pierwsze przybyły dwa zastępy OSP Więcławice (GLM Ford Transit, oraz GBA Rt Star 266). Dowódca po przeprowadzeniu rozpoznania poprosił o przysłanie dodatkowych sił i środków, oraz odciął wszystkie media w budynku. Zbudowana zastała również linia główna do wejścia, od której dalej strażacy z OSP Raciborowice i Michałowice poprowadzili linie gaśnicze do wnętrza. Przy wykorzystaniu wyposażenia do ratownictwa medycznego nasza jednostka przygotowała punkt medyczny, do którego trafiały osoby ewakuowane przez strażaków z zadymienia. Strażacy z JRG 7, przy użyciu drabiny mechanicznej SCD-30 wydostali z balkonu na pierwszym piętrze uwięzione osoby. Ćwiczenia zakończyły się po około 40 minutach.
Kilkadziesiąt minut później udaliśmy się do Michałowic na pompowanie wody, gdzie przy okazji wolnej chwili rozegrany został piłkarski sparing pomiędzy OSP Więcławice, a OSP Michałowice, kończący się wynikiem 10:5 dla naszej jednostki.