OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Przekazanie zestawu do ratownictwa drogowego „LUKAS”

W środę 15 grudnia 2010r, w Komendzie Miejskiej PSP, przy ulicy Westerplatte 19 w Krakowie, odbyło się przekazanie dla naszej jednostki używanego zestawu narzędzi hydraulicznych firmy LUKAS. Sprzęt odbierał Naczelnik Maciej Podymkiewicz, a przekazującymi byli Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1, St. Kpt. Artur Kołton, oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Technicznego St.Kpt. Tomasz Pacuła.
Narzędzia wycofane ze służby w JRG1 są w bardzo dobrym stanie. Posiadają wszystkie ważne przeglądy, atesty, oraz certyfikaty, w tym certyfikat Centrum Naukowo – Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie.
Częściami składowymi zestawu są: pompa hydrauliczna wraz z przewodami wysokiego ciśnienia, nożyce, rozpieracz ramieniowy, oraz zestaw akcesoriów do rozpieracza, w tym specjalne łańcuchy umożliwiające np. odciągnięcie kolumny kierowniczej.
Wycofany z podziału bojowego JRG1 sprzęt, wielokrotnie używany był do ratowania życia ludzi, którzy po wypadkach samochodowych zostali uwięzieni we wrakach i wymagali szybkiej pomocy medycznej. Warto przy tej okazji nadmienić, że nasi strażacy są uczestnikami specjalistycznego szkolenia z ratownictwa technicznego, które zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Michałowice. Po przeszkoleniu, dzięki nowym umiejętnościom, oraz sprzętowi firmy LUKAS, będziemy mogli nieść pomoc jeszcze skuteczniej, niż do tej pory!

Sprzęt już w kilka godzin, po przekazaniu został zainstalowany i przygotowany do użycia, na naszym samochodzie do Ratownictwa Technicznego GBA RT.

Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra